Primul portal multietnic de evenimente

Programul de cinema MŢR 17-26 iunie

Programul de cinema de la Muzeul Ţăranului Român din perioada 17 - 26 iunie.

Programul de cinema MŢR 17-26 iunie

Programul de cinema MŢR 17-26 iunie

Sâmbătă, 17 iunie

16:00 - Complet străini (Perfetti sconosciuti) 
Regie: Paolo Genovese, 2016, Italia, comedie/dramă, 97‘
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Independenţa Film

17:45 - Dalida
Regie:Lisa Azuelos, 2016, Franţa, biografic, 124’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Independenţa Film

20:00 - Povestea Iubirii (The History of Love) 
Regie: Radu Mihăileanu, 2016, Franţa/Canada/România/SUA, dramă/fantastic/romantic, 134’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Transilvania Film

Duminică, 18 iunie

16:30 - Cealaltă faţă a speranţei (The Other Side of Hope)
Regie: Aki Kaurismäki, 2017, Finlanda,comedie/dramă, 98’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Independenţa Film

17:45 - Dalida
Regie: Lisa Azuelos, 2016, Franţa, biografic, 124’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Independenţa Film

20:00 - Povestea iubirii (The History of Love) 
 Regie: Radu Mihăileanu, 2016, Franţa/Canada/România/SUA, dramă/fantastic/romantic, 134’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Transilvania Film



                               


Marţi, 20 iunie

17:30 - Povestea iubirii (The History of Love) 
Regie: Radu Mihaileanu, 2016, Franţa/Canada/România/SUA, dramă, fantastic, romantic, 134’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Transilvania Film

20:00 - Dalida
Regie: Lisa Azuelos, 2016, Franţa, biografic, 124’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Independenţa Film





Miercuri, 21 iunie

18:30 - Varză, cartofi şi alţi demoni
Regie: Şerban Georgescu, 2016, Germania/România, documentar, 52’

19:45 - Povestea iubirii (The History of Love)
Regie: Radu Mihaileanu, 2016, Franţa/Canada/România/SUA, dramă, fantastic, romantic, 134’
Acordul părinţilor pentru copiii sub 12 ani
Distribuitor: Transilvania Film



FESTIVALUL INTERNAŢIONAL DE FILM NexT
Ediţia a 11-a
22 - 26 iunie 2017


Abonamentele şi biletele pentru Festivalul Internaţional de Film NexT, se găsesc: * online, pe www.eventbook.ro/program/next-film-festival /* online, la secțiunea Buy Tickets pe pagina de Facebook a festivalului, www.facebook.com/NexTFilmFestival /* la toate punctele de vânzare Eventbook din București și din țara /* la Cinema Elvire Popesco / *la casa de bilete a Cinema Muzeul Țăranului și Cinema Elvire Popesco (în perioada festivalului: 22-26 iunie) /* în locațiile speciale, în ziua fiecărui eveniment.

Festival Pass: 80 lei; Festival Pass student: 60 lei; Abonament 5 intrări: 50 lei; Abonament 5 intrări student: 35 lei

Joi, 22 iunie 

19:30 – GALA DE DESCHIDERE NexT GENERATION I: Crud / Raw / Grave: Julia Ducournau, Italy/France/Belgium, 2016, 99’

Vineri, 23 iunie

17:00 – COMPETIŢIE NAŢIONALĂ I + Q&A (99’)
▪Ana vine acasă / Ana Is Coming Home: Emilian Floareș, Romania, 2016, 15’
▪Aprilie, vis / Two Nights in April: Andrei Inizian, Romania, 2017, 19’
▪Cutia albă / The White Box: Mihai Păcurar, Romania, 2016, 18’
▪Noiembrie / November: Ioachim Stroe, Romania, 2016, 24’
▪Pipa, sexul şi omleta / Sex, pipe and omelette: Ana-Maria Comănescu, Romania, 2016, 23’

20:00 – COMPETIŢIE NAŢIONALĂ II + Q&A (101’)
▪Prima noapte / First Night: Andrei Tănase, Romania, 2016, 17’
▪Omul de pe lună / Man on the Moon: Mihnea Aliciu, Romania, 2016, 18’
▪Toate fluviile curg în mare / All Rivers Run to the Sea: Alexandru Badea, Romania, 2016, 25’
▪Sechestrați fără voie / Humans in Frame: Tudor Botezatu, Romania, 2017, 11’
▪Forevers: Raia Al Souliman, Romania, 2017, 30’

Sâmbătă, 24 iunie

17:00 – COMPETIŢIE INTERNAŢIONALĂ I + Q&A (105’)
▪Tărâmul viselor / Dreamlands: Sara Dunlop, UK, 2016, 14’
▪E.W.A: Gigi Ben Artzi, Ukraine, 2016, 8’
▪Veghea / Watchkeeping / Budėjimas: Karolis Kaupinis, Lithuania/Belgium, 2017, 16’
▪Sadhu în Bombay / Sadhu în Bombay: Kabir Mehta, India, 2016, 15’
▪Iepuraşii dracului / Fucking Bunnies / Saatanan Kanit: Niukkanen Teemu, Finland, 2017, 17’
▪Păsărica / Pussy / Cipka: Renata Gasiorowska, Poland, 2016, 8’
▪Regatul / The Kingdom / Il regno: Francesco Fanuele, Italy, 2016, 27’

20:00 – COMPETIŢIE INTERNAŢIONALĂ II + Q&A (108’)
▪Drona melancolică / Melancholic Drone / Melanholični dron: Igor Simić, Serbia, 2016, 7’
▪Jodilerks Dela Cruz, angajata lunii / Jodilerks Dela Cruz, Employee of the Month: Carlo Francisco Manatad, Philippines/Singapore, 2017, 13’
▪Povara / The Burden / Min börda: Niki Lindroth von Bar, Sweden, 2017, 13’
▪Lumina roşie / Red Light / Na cherveno: Toma Waszarow, Bulgaria/Croatia, 2016, 21’
▪Nyo Vweta Nafta: Ico Costa, Portugal /Mozambique
▪Algele din părul tău / The Seaweed in Your Hair / Les Algues dans tes cheveux
▪Dobânzile unite / United Interest
▪Gringo-ul cu ecranul verde / Green Screen Gringo / Tele Verde Gringo

Duminică, 25 iunie

17:00 – COMPETIŢIE INTERNAŢIONALĂ III + Q&A (104’)
▪Vulpe / Fox / Alepou: Jacqueline Lentzou, Greece, 2016, 28’
▪Camuflaj / Camouflage: Imge Özbilge, Belgium, 2016, 6’
▪Discoteca strălucește / The Disco Shines / La disco resplandece: Chema Garcia Ibarra, Turkey/Spain, 2016, 15’
▪Înalte oraşe de oase / High Cities of Bone / Altas Cidades de Ossadas: João Salaviza, Portugal, 2017, 18’
▪Un băiat în largul mării / The Boy in the Ocean / Der Junge Im Meer: Friedrich Tiedtke, Denmark/Germany, 2016, 15’
▪Plecarea / Family Trip: Cătălin Drăghici, Romania, 2017, 22’

20:00 – COMPETIŢIE INTERNAŢIONALĂ IV + Q&A (103’)
▪NO'I: Aline Magrez, Belgium/Vietnam, 2016, 22’
▪Ionaș visează că plouă / Ionaș Dreams of Rain: Dragoș Hanciu, Romania, 2017, 28’
▪Fragmente / Fragments / Estilhaços: José Miguel Ribeiro, Portugal, 2016, 18’
Prietena noastră luna / Our Friend the Moon / Nuestra amiga la luna: Velasco Broca, Spain, 2016, 15’
▪ Dragă Renzo / Dear Renzo / Querido Renzo: Francesco Lezama, Agostina Gálvez, Argentina/Portugal, 2016, 20’

Luni, 26 iunie

19:00 – GALA DE PREMIERE NexT GENERATION II:
▪ Valul uman / The Human Surge / El Auge del Humano: Eduardo Williams, Argentina/Brazil/Portugal, 2016, 100’







****************************************************************

Cinema Muzeul Țăranului - Studioul Horia Bernea 
Strada Monetăriei nr. 3, Sector 1, în incinta Muzeului Naţional al Ţăranului Român
tel. 021.317.96.60


Bilet întreg - 10 lei
Bilet redus (elevi, studenți și pensionari) - 7 lei
Biletele se pot cumpăra și în avans, de pe 
eventbook.ro


NICI UN COMENTARIU

LASA UN COMENTARIU

loading